odsazeni

Jiří Růžička - Senátor

Jiří Růžička

Jiří Růžička - Aktuality

Cesta z Gymnázia Jana Keplera do Senátu PČR, dokument o Jiřím Růžičkovi

Cesta z Gymnázia Jana Keplera do Senátu PČR, dokument o Jiřím Růžičkovi

10.02.2020

Jméno Jiřího Růžičky je neodmyslitelně spjato s Gymnáziem Jana Keplera. Je spoluautorem zážitkového Hnutí GO a spoluzakladatelem Asociace ředitelů gymnázií. Je držitelem významné cenu Učené společnosti ČR pro pedagogy. Do politiky vstoupil v roce 2014, kdy získal v komunálních volbách do Zastupitelstva MČ Praha 6 nejvyšší počet preferenčních hlasů. V roce 2016 uspěl ve volbách do Senátu, kde v současné době působí jako 1. místopředseda.

Svoboda a demokracie se staly pro Jiřího Růžičku neodmyslitelnou součástí života stejně jako možnost dýchat, chodit či spát. Svobodu a svobodné rozhodování považuje za jednu ze základních podmínek života člověka.

S Jiřím Růžičkou je neodmyslitelně spjat sport, který ho provází celý život, a vzdělávání mladých lidí a zážitková pedagogika. Od roku 1978 je jeho jméno spojeno s Gymnáziem Jana Keplera, ze kterého jako ředitel vybudoval jednu z nejprestižnějších škol.

I když se vždy aktivně zajímal o věci okolo sebe a o politické a společenské dění, do politiky jako takové vstoupil až v roce 2014, kdy úspěšně kandidoval v komunálních volbách na Praze 6. O dva roky později byl zvolen do Senátu PČR. Své bohaté zkušenosti nejen ze školství a vzdělávání chtěl rozšířit za hranice jedné školy a přesně to mu umožnil vstup do politiky.

V současné době je 1. místopředsedou Senátu, a byť se Senát u veřejnosti netěší takové oblibě, sám Jiří Růžička považuje tuto instituci za velmi důležitou a to hned v několika oblastech. Zastává názor, že politika by měla lidem hlavně sloužit místo toho, aby je obtěžovala. Považuje za důležité, aby nejen politici měli osobní statečnost stát i za nepopulárními rozhodnutími.

Na celý dokument se můžete podívat zde: Odkaz na dokumnet


Aktuality z volební kampaně do Senátu

Aktuality z volební kampaně do Senátu