TOP 09, STAN, KDU-ČSL

Jiří Růžička - Senátor

Jirí Ružicka - Fotogalerie

Hradozámecká noc

25.08.2018

Poslední srpnový víkend v Senátu patřil tradičně Hradozámecké noci, která proběhla ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a pod záštitou místopředsedy senátního Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Jiřího Růžičky.

Hradozámecká noc Hradozámecká noc Hradozámecká noc

Přečíst celý článek


Projev 8.5.2018

08.05.2018

Je 8. května roku 2018. Krásný jarní den, svítí slunce, kvetou šeříky a Praha je ještě o něco krásnější než obvykle. Právě dnes je to sedmdesát tři let od ukončení 2. světové války, jako většina světa slavíme Den vítězství, a sešli jsme se u památníku II. odboje, abychom si připomenuli události, které pamatuje už jen malá část z těch, co zde nyní stojí. Přesto je důležité na ně nezapomínat!

Projev 8.5.2018 Projev 8.5.2018 Projev 8.5.2018

Přečíst celý článek


Projev u památníku Josefa Balabána

20.04.2018

Vážené dámy, vážení pánové, dovolte mně v tomto krásném jarním ránu, kdy jsme se sešli, abychom si připomenuli 77 let starou událost, řekl pár slov mířících k dnešku. Včera natáčela Česká televize na našem GJK klipy do pořadu Václava Moravce. Ten pořad se bude vysílat v Den vítězství 8. května a téma bude jak stvořené právě pro ten den – tím tématem bude HRDINSTVÍ.

Projev u památníku Josefa Balabána Projev u památníku Josefa Balabána Projev u památníku Josefa Balabána

Přečíst celý článek


Veřejné slyšení VVVK - Dvouleté děti nepatří do školky..

06.02.2018

Dne 6. 2. 2018 uspořádal Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice veřejné slyšení na téma „Dvouleté děti nepatří do školky, ale do náruče mámy“. Akci zahájil a moderoval senátor J. Růžička, místopředseda výboru. Mezi řečníky vystoupili vysokoškolský pedagog PhDr. Marek Herman, speciální pedagog Mgr. Jiří Halda, ředitelky a učitelky mateřských škol či zástupci zřizovatelů a zaměstnavatelských svazů. Celým veřejným slyšením se nesla vlna kritiky a nesouhlasu s novelou školského zákona č. 178/2016 Sb., který s účinností od roku 2020 nařizuje mateřským školkám přijímat povinně dvouleté děti do svých tříd.

Veřejné slyšení VVVK - Dvouleté děti nepatří do školky.. Veřejné slyšení VVVK - Dvouleté děti nepatří do školky.. Veřejné slyšení VVVK - Dvouleté děti nepatří do školky..

Přečíst celý článek


Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR

17.01.2018

Předseda Senátu PČR M. Štěch se spolu s místopředsedou Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR J. Růžičkou, předsedou Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova a členem Ústavně-právního výboru Senátu PČR M. Nenutilem a členem Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR V. Homolkou setkal s vítězi a organizátory XXVI. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR

Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR

Přečíst celý článek


Přijetí delegace Hospodářské komory Sultanátu Omán

10.10.2017

Delegaci přijímal Jiří Růžička jako místopředseda Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR spolu s předsedou Klubu Starostové a nezávislí a členem Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu PČR Janem Horníkem a místopředsedou Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu PČR Jiřím Voseckým.


Přijetí delegace Hospodářské komory Sultanátu Omán 
Přijetí delegace Hospodářské komory Sultanátu Omán 
Přijetí delegace Hospodářské komory Sultanátu Omán

Přečíst celý článek


Aktuality z volební kampaně do Senátu 2016