TOP 09, STAN, KDU-ČSL

Jiří Růžička - Senátor

Jirí Ružicka - Fotogalerie

Projev k příležitosti uctění památky Jana Palacha v Mělníku

16.01.2019

A co bylo nejhorší, lidé se postupně stáhli, začali mít strach, uzavřeli se, rezignovali. A právě to bylo motivem zoufalého činu Jana Palacha. Snaha vyburcovat společnost, nedat se, bojovat, byla silnější než strach ze smrti.

Projev k příležitosti uctění památky Jana Palacha v Mělníku Projev k příležitosti uctění památky Jana Palacha v Mělníku Projev k příležitosti uctění památky Jana Palacha v Mělníku

Přečíst celý článek


Slavnostní předávání cen MŠMT

27.11.2018

Udělování cen v oblasti vysokého školství, vědy, výzkumu za rok 2018

Slavnostní předávání cen MŠMT Slavnostní předávání cen MŠMT Slavnostní předávání cen MŠMT

Přečíst celý článek


Připomenutí 17. listopadu na Národní třídě

17.11.2018

Připomenutí 17. listopadu na Národní třídě Připomenutí 17. listopadu na Národní třídě Připomenutí 17. listopadu na Národní třídě

Přečíst celý článek


1. ustavující schůze Senátu ve 12. funkčním období

14.11.2018

Senátoři si na ustavující schůzi Senátu zvolili nové vedení. Novým předsedou horní komory se stal Jaroslav Kubera. Senátor Jiří Růžička byl zvolen 1. místopředsedou, dalšími místopředsedy jsou Miluše Horská, Jan Horník, Jiří Oberfalzer a Milan Štěch.

1. ustavující schůze Senátu ve 12. funkčním období 1. ustavující schůze Senátu ve 12. funkčním období 1. ustavující schůze Senátu ve 12. funkčním období

Přečíst celý článek


Oslavy 100. výročí vzniku československého státu

28.10.2018

Žijeme pravděpodobně v nejlepší době v historii naší země. V blahobytu, v dobrých vzazích se sousedními zeměmi, několik generací nepoznalo válku, jsme součát EU a jsme hrdí na naše vojáky bojující po boku NATO. Senátor Jiří Růžička se připojil k oslavám 100. výročí založení Československa.

Oslavy 100. výročí vzniku československého státu Oslavy 100. výročí vzniku československého státu Oslavy 100. výročí vzniku československého státu

Přečíst celý článek


Hradozámecká noc

25.08.2018

Poslední srpnový víkend v Senátu patřil tradičně Hradozámecké noci, která proběhla ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a pod záštitou místopředsedy senátního Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Jiřího Růžičky.

Hradozámecká noc Hradozámecká noc Hradozámecká noc

Přečíst celý článek


Projev 8.5.2018

08.05.2018

Je 8. května roku 2018. Krásný jarní den, svítí slunce, kvetou šeříky a Praha je ještě o něco krásnější než obvykle. Právě dnes je to sedmdesát tři let od ukončení 2. světové války, jako většina světa slavíme Den vítězství, a sešli jsme se u památníku II. odboje, abychom si připomenuli události, které pamatuje už jen malá část z těch, co zde nyní stojí. Přesto je důležité na ně nezapomínat!

Projev 8.5.2018 Projev 8.5.2018 Projev 8.5.2018

Přečíst celý článek


Projev u památníku Josefa Balabána

20.04.2018

Vážené dámy, vážení pánové, dovolte mně v tomto krásném jarním ránu, kdy jsme se sešli, abychom si připomenuli 77 let starou událost, řekl pár slov mířících k dnešku. Včera natáčela Česká televize na našem GJK klipy do pořadu Václava Moravce. Ten pořad se bude vysílat v Den vítězství 8. května a téma bude jak stvořené právě pro ten den – tím tématem bude HRDINSTVÍ.

Projev u památníku Josefa Balabána Projev u památníku Josefa Balabána Projev u památníku Josefa Balabána

Přečíst celý článek


Veřejné slyšení VVVK - Dvouleté děti nepatří do školky..

06.02.2018

Dne 6. 2. 2018 uspořádal Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice veřejné slyšení na téma „Dvouleté děti nepatří do školky, ale do náruče mámy“. Akci zahájil a moderoval senátor J. Růžička, místopředseda výboru. Mezi řečníky vystoupili vysokoškolský pedagog PhDr. Marek Herman, speciální pedagog Mgr. Jiří Halda, ředitelky a učitelky mateřských škol či zástupci zřizovatelů a zaměstnavatelských svazů. Celým veřejným slyšením se nesla vlna kritiky a nesouhlasu s novelou školského zákona č. 178/2016 Sb., který s účinností od roku 2020 nařizuje mateřským školkám přijímat povinně dvouleté děti do svých tříd.

Veřejné slyšení VVVK - Dvouleté děti nepatří do školky.. Veřejné slyšení VVVK - Dvouleté děti nepatří do školky.. Veřejné slyšení VVVK - Dvouleté děti nepatří do školky..

Přečíst celý článek


Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR

17.01.2018

Předseda Senátu PČR M. Štěch se spolu s místopředsedou Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR J. Růžičkou, předsedou Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova a členem Ústavně-právního výboru Senátu PČR M. Nenutilem a členem Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR V. Homolkou setkal s vítězi a organizátory XXVI. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR

Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR

Přečíst celý článek


Přijetí delegace Hospodářské komory Sultanátu Omán

10.10.2017

Delegaci přijímal Jiří Růžička jako místopředseda Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR spolu s předsedou Klubu Starostové a nezávislí a členem Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu PČR Janem Horníkem a místopředsedou Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu PČR Jiřím Voseckým.


Přijetí delegace Hospodářské komory Sultanátu Omán 
Přijetí delegace Hospodářské komory Sultanátu Omán 
Přijetí delegace Hospodářské komory Sultanátu Omán

Přečíst celý článek


Aktuality z volební kampaně do Senátu 2016