odsazeni

Jiří Růžička - Senátor

Jiří Růžička

Jiří Růžička - Aktuality

Z maturity se stává fraška. Povinná matematika rozděluje odborníky i politiky

Z maturity se stává fraška. Povinná matematika rozděluje odborníky i politiky

28.08.2019

Po desítkách let diskuzí jde povinná maturita z matematiky opět k ledu. Ministr školství Robert Plaga rozhodl, že nejprve musí přijít změna výuky a až poté bude moci být opět zavedena povinná maturita z matematiky pro všechny studenty středních škol.

V tom se shoduje i s místopředsedou Senátu Jiřím Růžičkou (TOP 09), který je zároveň ředitelem Gymnázia Jana Keplera v Praze. „Já si osobně myslím, že během osmi až deseti let dojde ke změně systému maturit. Tento rakousko-uherský model už naprosto neodpovídá realitě a současnosti. Bude se směřovat k tomu, aby žáci tvořili a aby prokázali své schopnosti na projektech. Myslím si, že to k tomu bude směřovat. Možná je to ale i více přání než skutečnost,“ řekl Jiří Růžička.

I pro něj je odsunutí státní maturity z matematiky správným krokem, protože by výsledky ohrozily velké množství žáků. „Nyní je dobrovolná a přesto v ní propadá čtvrtina studentů. Pokud by byla povinná, počet by se daleko zvýšil. Znamenalo by to potom, že by se snížily požadavky na úroveň maturity, a to nechceme. Chceme, aby se matematika učila kvalitně, byla náročná a rozvíjela to, co rozvíjet má. Přeci nechceme abychom pouze připravovali žáky na zkoušku a učili se příklady z Bělouna z paměti,“ dodal Růžička.

Zdroj: Echo24.cz

Celý článek si můžete přečíst zde: Odkaz na článek


Aktuality z volební kampaně do Senátu

Aktuality z volební kampaně do Senátu