odsazeni

Jiří Růžička - Senátor

Jiří Růžička

Jiří Růžička - Senát

Senátoři přivítali předsedu Ústřední tibetské správy ve Valdštejnské zahradě

Senátoři přivítali předsedu Ústřední tibetské správy ve Valdštejnské zahradě

15.10.2019

1. místopředseda Senátu Jiří Růžička během setkání věnoval předsedovi Ústřední tibetské správy Lobsangu Sangayovi skleněnou sošku lva, který je českým státním symbolem.

Setkání se zúčastnili také další senátoři a senátorky včetně místopředsedkyně Miluše Horské, místopředsedy Jana Horníka či senátora Přemysla Rabase, který je zároveň předsedou Skupiny přátel Tibetu.

„Kdo jiný by měl Tibeťanům rozumět víc než my,“ řekl Jiří Růžička ve svém úvodním projevu. „My, kteří si za pár týdnů připomeneme, že jsme svoji svobodu získali zpět před třiceti lety až po dlouhých desetiletích útisku a nadvlády silné mocnosti na východ od nás. Svými sympatiemi k Tibetu si tak připomínáme nesamozřejmost a křehkost vlastní svobody, pocit spolupatřičnosti k těm, kdo nám pomáhali, ale i k těm, jimž bychom nyní měli pomoci my.“

Po setkání byla ve Valdštejnské zahradě zahájena výstava „Tibet, fotografie šesti autorů z let 1988 až 2016“, na které vystoupil zpěvák Tomáš Klus. Výstava je přístupná veřejnosti do 20. října 2019.

Sue Nguyen, tisková tajemnice Senátu PČR


Aktuality z volební kampaně do Senátu

Aktuality z volební kampaně do Senátu