odsazeni

Jiří Růžička - Senátor

Jiří Růžička

Jiří Růžička - Senát

Senát povede Miloš Vystrčil

Senát povede Miloš Vystrčil

19.02.2020

Novým předsedou horní komory českého parlamentu se ve středu stal senátor Miloš Vystrčil. Jiří Růžička i nadále zůstává 1. místopředsedou Senátu.

„Na úvod chci především poděkovat za podporu, které se mi dostalo, je to pro mě velká čest a velmi si toho vážím. Zároveň chci říci, že platí, že se budu snažit, aby Senát nadále plnil roli ústavní pojistky, roli hlídače exekutivy a nakonec roli jakési kotvy, protože Senát je instituce, která, v případě, že by přišla nějaká bouře či vichr, dokáže zařídit, aby Česká republika zůstala na místě, aby nebyla zavanuta někam do neznáma, případně dokonce do ztracena. V tomto smyslu jsem přesvědčen, že Senát napříč stranami je ochoten pracovat a navzájem se domlouvat,“ řekl Miloš Vystrčil ke svému zvolení do nové funkce.

"Gratuluji Miloši Vystrčilovi k jeho zvolení předsedou Senátu. Senát si nepochybně zaslouží předsedu, který bude navenek reprezentovat zodpovědně jeho postoje a názory. Někoho, kdo bude usilovat i nadále o dobré jméno horní komory mezi veřejností. Miloš Vystrčil určitě takovým předsedou bude. Jsem rád, že volba proběhla slušně a v gentlemanském duchu. Těším se na naši další spolupráci ve vedení horní komory," uvedl Jiří Růžička, 1. místopředseda Senátu PČR.


Aktuality z volební kampaně do Senátu

Aktuality z volební kampaně do Senátu