odsazeni

Jiří Růžička - Senátor

Jiří Růžička

Jiří Růžička - Senát

Studenti si vyzkoušeli jednání na plénu, diskutovali na téma česko-afghánských vztahů

Studenti si vyzkoušeli jednání na plénu, diskutovali na téma česko-afghánských vztahů

09.11.2021

Již druhý ročník studentské konference „Dnes jsem jako senátor“, které udělil záštitu 1. místopředseda Senátu Jiří Růžička, se pod taktovkou Nadačního fondu Modrá Rybka konala na půdě horní parlamentní komory. Žáci si vyzkoušeli práci senátora, včetně účasti na simulaci pléna a následného přijetí usnesení. Opět ukázali, že se o dění ve společnosti zajímají a umí navrhnout zajímavé podněty. Konference se zúčastnili také senátorka Adéla Šípová a senátor Marek Hilšer.

„Zvolené téma akce považuji za nesnadné a o to více mě těší zájem studentů debatovat, sdílet své podněty a argumenty s ostatními vrstevníky i chuť senátorům sdělit vlastní názor,“ komentoval 1. místopředseda Senátu Jiří Růžička téma a průběh konference. Ten společně se svými kolegy senátory blíže osvětlil studentům systém dvoukomorového parlamentu a dohromady také debatovali o významu a pravomocech Senátu.

Pavel Anděl, předseda Správní rady Nadačního fondu Modrý rybka, dodává: „Jsme velmi poctěni a bylo po nás výzvou uspořádat náš projekt právě v Senátu. V nadačním fondu vnímáme, že členové horní komory představují tu nejrozumnější a nejmoudřejší variantu volených zástupců, kteří jsou nepostradatelní v naší republice.“

Pořadatelé mladým umožnili setkat se s odborníky na dané téma „česko-afghánských vztahů“, aby jim předali vlastní zkušenosti z první linie. „Pokud chceme mít odolnou společnost vůči dezinformacím, měli bychom začít právě u mladých. Naším posláním je spolu komunikovat a učit žáky a studenty o věcech přemýšlet, udělat si vlastní názor na základě dějinných souvislostí a získané informace si vždy ověřovat z několika důvěryhodných zdrojů,“ doplnila ředitelka Nadačního fondu Modrá Rybka Lucie Lišková.


Aktuality z volební kampaně do Senátu

Aktuality z volební kampaně do Senátu