odsazeni

Jiří Růžička - Senátor

Jiří Růžička

Jiří Růžička - Senát

Vévoda z Edinburghu ocenil na půdě Senátu 42 mladých lidí z programu DofE

Vévoda z Edinburghu ocenil na půdě Senátu 42 mladých lidí z programu DofE

24.05.2023

Do Senátu dnes přijela Jeho britská královská Výsost princ Edward. Vévoda z Edinburghu v Hlavním sále ocenil 42 mladých lidí, kteří úspěšně absolvovali zlatou úroveň programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Zlaté odznaky a certifikáty společně s princem předal také první místopředseda horní parlamentní komory Jiří Drahoš.

„Je mi velkou ctí a potěšením, že můžu společně s Jeho královskou Výsostí princem Edwardem ocenit mladé vynikající osobnosti z celé České republiky,“ řekl k akci 1. místopředseda Senátu Jiří Drahoš. Ceremonie se zúčastnil i předseda Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Jiří Růžička, předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Josef Klement, senátorka Helena Pešatová a senátoři Pavel Kárník a Jaroslav Chalupský.

Ocenění si z rukou vévody z Edinburghu, bratra britského krále Karla III., převzalo v Hlavním sále Valdštejnského paláce 42 mladých lidí, kteří se účastnili programu DofE. Ti si v rámci programu volí aktivity a cíle ve třech oblastech – dovednosti, pohybu, dobrovolnictví. Na zvolených cílech pak intenzivně pracují.

Absolventům pogratuloval také výkonný ředitel českého DofE Tomáš Vokáč: „Zlatou ceremonií jste završili své působení v programu DofE. Jedná se tak o pomyslnou tečku za všemi aktivitami, kterým jste se v rámci programu věnovali. Tímto dnem to ovšem nekončí, v životě vás čekají další výzvy, malé i velké. Pevně však věřím, že vás na ně program DofE dobře připravil a každé této výzvě budete čelit se vztyčenou hlavou.“ Po slavnostní ceremonii pokračoval program ve Valdštejnské zahradě, kde se princ Edward setkal se senátory a senátorkami a dalšími účastníky akce.

Program DofE založila roku 1956 Jeho královská Výsost princ Philip, vévoda z Edinburghu, manžel britské královny Alžběty II. Odtud pochází název Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, v angličtině The Duke of Edinburgh's International Award, zkráceně DofE. V Česku program funguje již od roku 1995. Programem DofE prošly za jeho historii již tisíce mladých ze všech sociálních vrstev. V minulém roce se jej účastnilo přes 7 000 lidí na více jak 320 školách.

Zdroj: www.senat.cz


Aktuality z volební kampaně do Senátu

Aktuality z volební kampaně do Senátu